Sobota, 25 czerwca 2022

Każdy koniec początkiem nowego

24 czerwca czterdziestu sześciu uczniów klas ósmych opuściło mury naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będą wracać myślami do miejsca, gdzie rozpoczynali naukę, gdzie zawierali pierwsze przyjaźnie… Cieszymy się, że z optymizmem patrzą w przyszłość, deklarując „Jesteśmy światem. Jesteśmy jego dziećmi”. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w poszukiwaniu własnej drogi życia.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę Panie: Dyrektor Joannę Wysogląd, Krystynę Jaromin, Dorotę Dudek i Elżbietę Ćwiertnię. Dziękowaliśmy im za długoletnią pracę, serce, troskę… Przemawiający Wójt Gminy Oświęcim – Mirosław Smolarek celnie określił 22-letnią pracę Pani Wysogląd w następujących słowach: „Pani Dyrektor jest osobą, którą pierwsza do pracy przychodziła i ostatnia z pracy wychodziła”. W ten sposób docenił szczególne zaangażowanie w trudną misję kierowania placówką oświatową. Również uczniowie złożyli serdeczne podziękowania, wręczając kolorowe bukiety i przedstawiając pantomimę pod tytułem „Kwiaty”. Naszym Drogim Nauczycielkom – Emerytkom życzymy dużo zdrowia, samych słonecznym dni i wielu powodów do codziennej radości. Niech emerytura sprzyja spełnianiu marzeń.

Wszyscy nasi uczniowie otrzymali promocję do klasy wyższej, zatem każdy z nich osiągnął sukces. Po uroczystości w sali gimnastycznej poszczególne klasy udały się na  spotkanie  z wychowawcą, aby odebrać świadectwa, dyplomy czy nagrody.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia pierwszego września.