Wiadomości

Środa, 26 kwietnia 2023

Dni Przedsiębiorczości

W ramach akcji uczniowie zostali zaangażowani w różne przedsięwzięcia.

Z początkiem tygodnia wszystkie klasy przystąpiły do konkursu na najbardziej przedsiębiorczą i kreatywną klasę. Zadaniem uczniów było wykonanie „Eko - ludka” z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Uczniowie potwierdzili olbrzymie pokłady umiejętności twórczych, przygotowując, pod czujnym okiem nauczycieli, wytwory według własnych koncepcji. Przygotowane wytwory świetnie wkomponowały się w obchody Dnia Ziemi.

Nie zabrakło również lekcji o tematyce ekonomicznej.

Klasy czwarte, piąte i siódma, wraz z nauczycielami, uczestniczyły w webinariach edukacyjnych prowadzonych przez praktyków instytucji bankowych. Uczestnictwo w webinariach było możliwe dzięki udziałowi naszej szkoły w Programie Bakcyl - Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Celem programu jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz umiejętności korzystania z usług finansowych, przy zaangażowaniu sektora bankowego. Tematyka lekcji obejmowała: Twoje pieniądze, Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, Sok pomarańczowy i dezinformacja. Co mają wspólnego?  

Klasy drugie wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w lekcji ekonomicznej, której tematem przewodnim był: Pieniądz, gotówka i waluta. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii powstania pieniądza oraz poznały instytucje odpowiedzialne za jego emisję. Największy entuzjazm wzbudziły banknoty w walucie krajowej i obcej tj. euro, dolary, funty, złote. Każdy chciał z bliska je obejrzeć. Dzieci trafnie odczytywały zabezpieczenia banknotów, które wcześniej rozpoznawały na różne sposoby. Uczniowie poznali również znaczenie kursów walut w transakcjach międzynarodowych.

Ważnym punktem ekonomicznych rozważań była wycieczka klas trzecich i szóstych na Małopolską Uczelnię Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach ekonomicznych: Od marketingu do merchandisingu oraz brali udział w strategicznej grze ekonomicznej Szkoła Biznesu – przedsiębiorczość w praktyce. Zajęcia zorganizował Instytut Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie. Celem wycieczki było nawiązanie do historii budynku i jej Patrona, co korespondowało z obchodami 80 rocznicy Powstania w getcie warszawskim.

Zakończeniem wydarzenia miał być wybór najbardziej przedsiębiorczej i kreatywnej klasy. Jury pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: pani Izabeli Berszakiewicz, księdza Pawła Wawaka, pani Marzeny Węgorek oraz pani Katarzyny  Marcińskiej miało wielki problem z powyższym wyborem. Nauczyciele zadecydowali przyznać każdej klasie wyróżnienie za kreatywność i przedsiębiorczość. Wszystkie prace uczniów są osobliwe, można je zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Wszystkim biorącym udział należą się gratulacje!

Joanna Miłoń – koordynator akcji.