Jasełka dla Babć i Dziadków

25 stycznia gościliśmy w szkole nasze Kochane Babcie i Drogich Dziadków

W sobotę 25 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły stała się szczególnym teatrem. To już tradycja: uczniowie przygotowują bożonarodzeniowe przedstawienie, a na widowni zasiadają najwspanialsi Goście. Jasełka są prezentem dla   ukochanych Babć i Dziadków. Tacy widzowie nigdy  nie zawodzą. I tym razem przybyli do nas bardzo licznie i bawili się doskonale. Tego dnia gościliśmy także przedstawicieli Gminy Oświęcim.

   Intensywne przygotowania trwały kilka tygodni. Uczniowie klas VIa, VIb i IIa postawili przed sobą prawdziwe wyzwanie: połączyć tradycję ze współczesnością, a podniosłość wydarzenia z humorem.  

Wcześniej wszyscy spędzili wiele godzin  na  próbach, które odbywały się  pod czujnym okiem pań Agaty Mamicy, Marzeny Dudek i Małgorzaty Chwierut.  Młodzi aktorzy znakomicie zagrali swoje role. Na potrzeby spektaklu potrafili być groźni, poważni, zabawni lub wzruszający. W efektownych kostiumach i pięknej scenografii prezentowali się naprawdę profesjonalnie. Sceny przeplatane były nastrojowymi świątecznymi piosenkami i kolędami w wykonaniu małej skrzypaczki, solistek i chórku  uczniów z klas V i VII. O muzyczną oprawę  przedstawienia zadbał pan Jarosław Cieciak. Wystrój sceny był dziełem pana Marcina Skwarczyńskiego wspomaganego przez panią Katarzynę Marcińską. Zaproszenia dla gości przygotowała pani Katarzyna Waszkiewicz.

Po głównym  przedstawieniu  wystąpiły  dziewczynki z kółka tanecznego w efektownym układzie przygotowanym przez panią Joannę Miłoń.

    Tego dnia nie tylko sala gimnastyczna otwarła drzwi przed gośćmi. Każda klasa przygotowała także swoją salę lekcyjną na ich przyjęcie. Mamy upiekły domowe ciasta i pomogły w zorganizowaniu spotkania.  Po przedstawieniu Babcie i Dziadkowie mogli więc usiąść przy herbatce i słodkim poczęstunku, porozmawiać i, co najważniejsze, przyjąć życzenia oraz drobne upominki od swoich wnucząt. Podczas tych kilku chwil w całej szkole zapanowała rodzinna atmosfera - ciepło, życzliwość i serdeczność.

GALERIA