I miejsce w konkursie ekologicznym dla szkoły z Grojca

Podsumowanie konkursu ekologicznego „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii" odbyło się na terenie szkoły. Przedstawiciele organizatora konkursu - Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Oświęcimiu dostarczyli do szkoły cenne nagrody oraz dyplom.

W >Edycji 2020< uczniowie z 16 szkół powiatu oświęcimskiego zebrali łącznie 2220kg  zużytych baterii.  W naszej szkole zebraliśmy 1050kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 3,44 kg i po raz dziesiąty zajęliśmy I miejsce w grupie powyżej 200 uczniów.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że troszczą się o czystość naszej planety Koordynatorzy konkursu na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut i Łukasz Goc wręczyli upominki i dyplomy najaktywniejszym uczniom klas I – VIII.

Warto zauważyć, że od pierwszej edycji Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Oświęcimiu wspólnie z uczniami szkół z Powiatu Oświęcimskiego zebrał  59 874,4 kg zużytych baterii. Organizatorzy dziękują za udział wszystkim uczestnikom i zachęcają do udziału w kolejnych edycjach..