Zimowa Akademia Sportu w Grojcu

We wtorek 30 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie sportowym Zimowa Akademia Sportu, mającym na celu wzbudzić ich zainteresowanie zimowymi dyscyplinami sportowymi.

Wójt Gminy Oświęcim  Mirosław Smolarek oraz Dyrektor Szkoły Joanna Wysogląd zaprosili naszych wychowanków do udziału w testach sprawności. Przypomnieli jak ważny jest ruch i kondycja fizyczna oraz życzyli wszystkim powodzenia w uzyskaniu najlepszych wyników.

Curling, snowboard, hokej, czy chociażby biathlon wraz z możliwością strzelania do tarczy. To wszystko czekało na naszych uczniów.

Nad przebiegiem działań czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Sebastian Smolarek i Joanna Miłoń wraz z grupą BDB Event.

Przeprowadzone testy sprawnościowe pomogły poznać młodym zawodnikom w praktyce mniej popularne zimowe dyscypliny oraz sprawdzić ich gotowość na wyzwania zimowego szaleństwa. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty, słodkości i smycze za udział w konkurencjach. Najlepsi zaś zdobyli puchary i nagrody rzeczowe.

A są nimi…

w klasyfikacji dziewcząt:

1. Hanna Wójcik

2. Zuzanna Brzęczkowska

3. Emilia Godlewska

w klasyfikacji chłopców:

1. Michał Franczak

2. Aleksy Fryźlewicz

3. Julian Pająk

Zdobywcy 1 i 2  miejsca otrzymali również bilet do kolejnego etapu zmagań dla najlepszych w sportach zimowych. Konkurs odbędzie się na hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Mocno trzymajmy za nich kciuki 7 grudnia o godzinie 10.00.

Gratulujemy i życzymy powodzenia. Zima ma moc!