Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Zbliża się 18. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2022. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do tej akcji.

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” w tym roku przypada na wtorek 8 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom. Pomaga w nauce, zabawie, komunikowaniu się ze światem oraz poznawaniu nowych ludzi. Część dostępnym w nim treści stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla dzieci, jeżeli korzystają z sieci bez kontroli osób dorosłych.

W związku z przystąpieniem szkoły do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zachęcamy wszystkich rodziców, nauczycieli do zapoznania się z informacjami nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, czy też z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z zasobów sieci.

Polecamy informacje znajdujące się na stronie https://www.saferinternet.pl

 

 

Uczniów naszej szkoły zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, które ogłosimy wkrótce!

 

 

Z okazji DBI przygotowaliśmy listę przydatnych miejsc,

materiałów edukacyjnych oraz artykułów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Zachęcamy do korzystania!

 

Dla dzieci i młodzieży:

 

 

 Dla rodziców i nauczycieli:

 

 

Tagi

GALERIA