Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka

W tym roku szkolnym uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Czerniaka - Znamię? Znam je" .

 

Celem programu było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat profilaktyki czerniaka. Przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki w tym zakresie oraz uświadomienie wartości odpowiednich zachowań zdrowotnych i postaw.

 

Zachęcamy do włączenia się w XI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA.

 

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA. Za pośrednictwem tegorocznego hasła _„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA”_ zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

 

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, MARIA WINIARSKA oraz ZOFIA ZBOROWSKA-WRONA. W myśl zasady _„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA”_ zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

 

Poniżej  film wyprodukowany na obchody Tygodnia Świadomości Czerniaka.

Tagi

FILMY