Podsumowanie akcji „Kredkobranie”

To już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji „Kredkobranie”. Głównym organizatorem akcji „Kredkobranie” jest Fundacja Ignatianum. W naszej szkole akcję zainicjowało i koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem panią Magdaleną Kramarczyk

Celem przedsięwzięcia była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach.

 Choć zbiórka przyborów w naszej szkole trwała tylko dwa tygodnie zaangażowanie uczniów i rodziców znów przerosło oczekiwania organizatorów! Udało nam się uzbierać wiele kredek, ołówków, bloków, pisaków i innych artykułów papierniczych. Łącznie zebraliśmy 429 darów.

Jak co roku darczyńców było wielu i to właśnie do nich kierujemy serdeczne podziękowania. Dzięki pomocy wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu udało się wszystko policzyć, posegregować, opisać i spakować. W tym roku ponownie wsparł nas pan Wacław Goc, który wszystkie dary dostarczył do krakowskiej fundacji. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach polskich dzieci mieszkających na Kresach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

                                                Szkolne Koło Wolontariatu

 

GALERIA