Spotkanie z mistrzem

Gościliśmy w naszej szkole pana Ryszarda Wolnego, zapaśnika, złotego medalistę Igrzysk w Atlancie

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu gościliśmy pana Ryszarda Wolnego, zapaśnika, multiolimpijczyka, złotego medalistę Igrzysk w Atlancie (1996r), pięciokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Seulu, Barcelonie, Atlancie, Sydney i Atenach. Spotkanie objął swym patronatem wójt gminy Oświęcim, pan Mirosław Smolarek. Zaszczyciła nas też swoją obecnością pani Halina Musiał, zastępca wójta.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ oraz BDB EVENT, projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej pod honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Spotkanie z Mistrzem” to duża dawka pozytywnej energii i optymizmu dla naszych uczniów. Pan Ryszard Wolny nie tylko opowiadał o swoich sukcesach, ale inspirował do działania, do walki o marzenia i o swoją przyszłość. Uświadamiał uczniom, że nie można się poddawać, a tylko ciężka praca i determinacja pozwalają osiągnąć zamierzony cel, zarówno w nauce, jak i w sporcie. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się przywieziony przez Olimpijczyka złoty medal Igrzysk w Atlancie.

Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Zimowym Teście Sprawności w ramach „Zimowej Akademii Sportu”. Sprawdzili swoje umiejętności w takich dyscyplinach jak biathlon, curling i hokej. Trzy najlepsze uczennice i trzech najlepszych uczniów weźmie udział ogólnopolskim finale w Cieszynie.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku nasi uczniowie nas nie zawiodą i w finale zajmą czołowe miejsca, zdobywając cenne nagrody.

Autor:  Sebastian Smolarek

Tagi

GALERIA