Sukces Szymona w Powiatowym Konkursie Literackim

W czwartek 11 stycznia w Domu Ludowym w Harmężach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w corocznych konkursach poświęconych świętemu Maksymilianowi Kolbe.

Powiatowy Konkurs Literacki nosił tytuł  „Wędrując po śladach Twoich stóp…Maksymilian M. Kolbe – uczeń św. Franciszka”  Duży sukces  odniósł w nim  uczeń klasy VIIa Szymon Łacheta. Napisał piękną pracę  i zajął II miejsce.
Spośród czterech tematów  wybrał następujący: Rajmund Kolbe był wychowany w wielkim kulcie św. Franciszka. Napisz list skierowany do mamy Marianny, w którym Maksymilian opisuje wrażenia z pobytu w Asyżu.
Pisząc swoje wypracowanie, Szymek musiał wykazać się nie tylko znajomością biografii św. Maksymiliana, ale też wiedzą o życiu i działalności św. Franciszka, wrażliwością na jego  naukę oraz wiedzą o niezwykłym miejscu, jakim jest Asyż.

Oprócz wielkiej satysfakcji z wysokiego miejsca i zasłużonej szóstki z języka polskiego nagrodą dla Szymka była karta podarunkowa o wartości 100 złotych, którą może zrealizować w Empiku zgodnie z własnymi zainteresowaniami.
Gratulujemy.