Wycieczka do Oświęcimia

W czwartek 11 kwietnia klasy Va i Vb miały okazję wziąć udział w ciekawej historycznej przygodzie.

Zajęcia w Muzeum Zamek w Oświęcimiu pozwoliły nam na kilka chwil przenieść się w odległe rycerskie czasy. Wysłuchaliśmy interesującego wykładu zilustrowanego rekonstrukcjami dawnego budownictwa i skarbami archeologicznych wykopalisk. Mieliśmy też okazję przymierzyć elementy zbroi. Kolczugi i hełmy leżały na nas naprawdę dobrze. Wreszcie stanęliśmy przed prawdziwym wyzwaniem: staliśmy się budowniczymi średniowiecznego grodu! Każda klasa tworzyła swoje dzieło. Wprawdzie były to tylko makiety , ale po sprawiedliwym podziale obowiązków każdy z nas naprawdę miał co robić. Staraliśmy się, zgodnie z fachowymi instrukcjami, odtworzyć wszystkie detale, co widać na zdjęciach i w naszych salach w szkole, gdzie z dumą prezentujemy grody.

Warsztaty były ciekawą lekcją, a jednocześnie świetną, twórczą zabawą.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie sal wystawowych muzeum. Ta część wycieczki pozwoliła nam trochę zbliżyć się do przeszłości naszego regionu, szczególnie zaś do historii Oświęcimia- tej odległej i tej bliższej naszym czasom. Bardzo ekscytującym momentem było wspinanie się po stromych schodach na wieżę, z której roztacza się wspaniała panorama miasta.

Wyjazd był bardzo udany i uświadomił nam, że w najbliższej okolicy jest mnóstwo miejsc, które warto wspólnie odwiedzać i coraz lepiej poznawać.

 

Tagi

GALERIA