Dni Przedsiębiorczości

Na przełomie kwietnia i maja celebrowaliśmy w naszej szkole Dni Przedsiębiorczości. W ramach akcji uczniowie zostali zaangażowani w różne przedsięwzięcia.

Uczniowie wszystkich klas przystąpili do konkursu na najbardziej przedsiębiorczą i kreatywną klasę. Zadaniem uczniów było wykonanie innowacyjnego przedmiotu lub produktu z materiałów recyklingowych, które powinien mieć nadaną unikatową nazwę oraz stworzone hasło reklamowe. Uczniowie klas młodszych 1a, 2b, 3a, 3b oraz klas starszych 4a, 4b, 7b i 8 wykorzystali pokłady umiejętności twórczych, przygotowując wytwory według własnych koncepcji. Wszystkie prace okazały się unikatowe i godne nagrodzenia. Decyzją Pani Dyrektor Katarzyny Mendyk oraz Pani Marzeny Dudek klasy, które wzięły udział otrzymują w nagrodę dzień bez pytania. Wyróżniono na poziomie klas 1-3 prace klas 2a, 2b oraz w klasach starszych 7b. Uczniowie  otrzymają słodkości.

Nie zabrakło również lekcji o tematyce ekonomicznej.

Klasy piąte, siódme oraz ósma, wraz z nauczycielami, uczestniczyły w webinariach edukacyjnych prowadzonych przez praktyków instytucji bankowych. Uczestnictwo w webinariach było możliwe dzięki udziałowi naszej szkoły w Programie Bakcyl - Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Celem programu jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz umiejętności korzystania z usług finansowych, przy zaangażowaniu sektora bankowego. Tematyka lekcji obejmowała: Twoje pieniądze, Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, Od oszczędzania do inwestowania.

Klasy pierwsze oraz trzecie wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w lekcjach ekonomicznych, których tematem przewodnim był: Pieniądz, gotówka i waluta oraz Czym jest marketing, do czego służy i jakimi narzędziami się posługuje? Lekcje przeprowadziła Joanna Miłoń.

Ważnym punktem ekonomicznych rozważań była wycieczka klasy 1a, 6a, 6b na Małopolską Uczelnię Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Uczniowie wraz z nauczycielami Izabelą Beraszkiewicz oraz Joanną Sałek uczestniczyli w warsztatach ekonomicznych: „Jak zostać ekspertem od pieniędzy?”, prowadzonych przez Panią dr inż. Sylwię Kołakowską oraz brali udział w strategicznej grze ekonomicznej Szkoła Biznesu – przedsiębiorczość w praktyce, którą przeprowadziły Panie dr Joanna Miłoń oraz dr Anna Jonkisz-Zacny. Lekcje zakończyły się dyskusją na temat znaczenia edukacji ekonomicznej oraz jej wpływu na życie codzienne. Uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat nowo zdobytej wiedzy ekonomicznej i jej potencjalnego zastosowania w przyszłości. Dzięki temu doświadczeniu zrozumieli, jak ważne jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii w codziennym życiu. Zajęcia zorganizował Instytut Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie.

Ostatnim punktem wizyty uczniów w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu była wizyta w Bibliotece Uczelni, gdzie Pani Dyrektor mgr Marzena Kiryjczuk-Bliźnik w interesujący sposób zapoznała wszystkich z ciekawymi miejscami i sposobem funkcjonowania biblioteki.


 


 


 

Tagi

GALERIA