#Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Sprzęt zakupiony ze środków programu Laboratoria Przyszłości wraz z jego przeznaczeniem.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup wyposażenia do sal lekcyjnych.

  1.  W ramach programu #Laboratoria Przyszłości, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Grojcu zakupiła następujący sprzęt:
  • drukarkę 3D Banach School wraz z filamentami drukującymi i szafką na drukarkę z pojemnikami
  • laptop multimedialny
  • stację lutowniczą z gorącym powietrzem
  • mikrokontroler z czujnikami
  • lustrzankę Canon wraz ze statywem oraz gimbalem
  • Lampę led i bezprzewodowy system mikrofonowy
  • Okulary ClassVR wraz z oprogramowaniem (24szt.)
  • Wagę elektroniczną
  • Okulary ochronne

Drukarka 3D wraz z laptopem pozwoli na wydruk zaprojektowanych przez uczniów modeli, pomocy dydaktycznych, pamiątek, nagród i upominków – Uczniowie będą mogli skorzystać z gotowych modeli oraz spróbować samodzielnie zaprojektować własne. Pozwoli to rozwijać ich kompetencje cyfrowe, wyobraźnię oraz umiejętności informatyczne.

 

System Class VR zostanie wykorzystany do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów m.in. w pracowni matematycznej, chemicznej, fizycznej, przyrodniczej, biologicznej, geograficznej, językowej i historycznej oraz podczas zajęć kształcenia zintegrowanego. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami umożliwi uczniom naukę programowania oraz poszerzania wiedzy i umiejętności elektroniczne, informatyczne i technologiczne.

 

Stacja lutownicza HOT AIR umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych.

 

Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, i gimablu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów. Dodatkowo umożliwi uczniom dokumentowanie np. zjawisk przyrodniczych podczas zajęć terenowych.

 

Waga elektroniczna i okulary ochronne pozwolą uczniom samodzielnie i w bezpieczny sposób wykonywać doświadczenia przyrodnicze z zakresu fizyki, chemii czy biologii.