#Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Być niczym Ambroży Kleks.

O tym, jak dzięki wyobraźni można odnaleźć skarb w małych rzeczach.

Klasa IVa, zainspirowana niezwykłymi lekcjami w Akademii pana Kleksa, postanowiła także  sprawdzić się w poszukiwaniu skarbów. We wtorek 17 października uzbrojeni w lornetki, lupy i aparat fotograficzny uczniowie ruszyli w przyrodę. I choć nie dowodził pan Ambroży, tylko pani Agata, podjęli wyzwanie z prawdziwym entuzjazmem.  Zadanie było proste: pomyszkować w terenie,  znaleźć interesujący drobiazg i przekonać wszystkich, że to właśnie najprawdziwszy skarb. W końcu- od czego wyobraźnia! Ta, rzeczywiście, nie zawiodła. Mali odkrywcy znaleźli więc: kasztany z Arizony,  sówki nierozłączki,   kasztanowy hotel, kasztaniaki pod palmą,  księżycowy kamień, i wiele innych cennych okazów.  
Sukces został udokumentowany na zdjęciach, a poszukiwacze wykazali się przy okazji artystyczną wrażliwością i prawdziwym kunsztem fotograficznym. Profesjonalne uwiecznienie skarbów było możliwe dzięki aparatowi pozyskanemu w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Tagi

GALERIA